Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Erkekler Nelere Dikkat Etmelidirler?   

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Erkekler Nelere Dikkat Etmelidirler?  

Kadın tipi meme büyümesi olarak tanımlanmakta olan jinekomasti erkekler için estetik açıdan büyük bir problemdir. Birçok erkek, bu sebepten ötürü giyim kuşamında mümkün mertebe kalın, dışarıya herhangi bir açık vermeyecek kıyafetleri tercih etmektedirler. Dahası, yaz aylarında, istedikleri gibi tatil yapamamaktadırlar. Bunun yanı sıra hastalar, çoğu defa bu sebepten ötürü alay konusu olduklarını da dillendirmektedirler.

Meme büyütme ameliyatları kadar yaygın olmasa da, erkeklerin bu operasyona olan talepleri gittikçe artmaktadır. Bugün istatistiklere göre her üç kişiden bir kişide kadın tipi meme büyümesinin olabileceği saptanmıştır. Dolayısıyla gün geçtikçe erkeklerin de daha çok dikkat ettiklerini biliyoruz. Neyse ki cerrahi operasyonların gelişmiş olmasıyla birlikte bu problem çok kısa bir süre içerisinde atlatılabilmektedir.

Kadınlar, implant ile meme büyütme ve primer burun estetiği ameliyatları sonrasında belirli prosedürlere uyum göstermektedirler. Aynı durumu erkekler için de söyleyeceğiz. Meme küçültme ameliyatı sonrasında, bu durumun yeniden tekrarlanmaması adına birtakım konulara dikkat etmeniz gerekecektir. Tabii ki bu konuların neler oldukları nokta atışı olacak şekilde hekimler tarafından belirlenecektir. Ancak genel itibariyle jinekomasti görünmüş olan bireyin bundan sonrası adına şu adımlara dikkat etmeleri önemlidir:

  • Kişi sporcuysa ve steroid ya da çeşitli amino asit gibi takviyelerden yararlanıyorsa bunları bırakmalıdır
  • Kişi ilaç kullanımı sebebiyle böyle bir rahatsızlıkla karşılaştıysa, ilaç kullanımı –mümkünse- bırakılmalıdır
  • Alkol kullanımında sınırlandırmaya gidilmelidir
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara İçmek Yasak mı?

Elektronik Sigara İçmek Yasak mı?

Spa Keyfi İsteyenlere Doğru Adres

Spa Keyfi İsteyenlere Doğru Adres

Diş Estetiğinde Hasta Memnuniyeti

Diş Estetiğinde Hasta Memnuniyeti

Sağlık Teknolojisinde Lider Site

Sağlık Teknolojisinde Lider Site

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.