İnternette Kalıcı Olmanın Yolları

İnternette Kalıcı Olmanın Yolları

İnternet zamana paralel olarak gelişen bir kavram olmanın yanında, kullanıcılarına her türlü imkanı sağlayan uçsuz bucaksız bir yapıdadır. Herhangi bir amaçla internete giren kullanıcı bir çok alternatif site arasından amacına ulaşabilir. Kullanıcılar için bu kadar kullanışlı olan internet, sağlayıcılar için ise bu kadar zahmetsiz değildir. Çünkü kullanıcılar amaçları doğrultusunda internette dilediği yerde gezerken, sağlayıcılar ise kullanıcıyı kendi sitesinde tutma yollarını aramaktadırlar. Kullanıcıyı kendi sitemizde tutmak için profesyonel yardım almak sağlayıcının yararına olacaktır. Çünkü aşağı yukarı 10 yıl öncesine kadar kendi imkanlarımızla yaptığımız bir web tasarım yeterli olabiliyorken, günümüzde internet kriterlerinin ve internet sağlayıcılarının artması nedeni ile bir çok belli başlı kural oluşmuştur. Bu kriterlere ayak uydurabilen bir site var olmaya devam ederken, ayak uyduramamak ise, sağlayıcının hedeflerinden uzaklaşması anlamına gelmiştir.

Örneğin bir alış veriş amaçlı web sitesi kurmak istiyoruz. Bu fikirle birlikte ilk adım olan internette var olma projesini de başlatmış oluruz. Bu projeyi geliştirmek için belli başlı kriterlere uymamız gerekir. Kriterlere uymadığımız takdirde gene de internet ortamında var olabiliriz ancak milyonlarca kullanıcı arasından bizi ziyaret edebilecek kullanıcısı sayısı hayal ettiğimizden az olacaktır. Kriterlere uyduğumuz takdirde ise hem kullanıcı sayısı olarak beklediğimiz düzeyde kullanıcı sitemizi ziyaret etmiş olacak, hem de maddi veya manevi olan beklentilerimiz karşılanmış olacaktır.

Bu kriterlerin başında ise tasarım gelir. Sitemizi ziyaret eden kullanıcılar, sitemizin ara yüzünü ne kadar kullanışlı bulursa, sitemizin tasarımı da o denli başarılı olmuş demektir. Geçmişte alternatif site sayısı az olduğu için tasarım ilk planda yer almayabiliyordu. Ancak gümünüzde milyonlarca alternatif arasında kullanıcıyı sitemize çekebilmemiz için tasarım önemli bir konumda yerini almaya başladı. Bu tasarımı kendiniz de yapabilirsiniz ancak kriterlerin ne kadarına sahip olduğunuz, başarı oranınızı belirleyecektir. İnternet kriterlerinin hepsine sahip olan web tasarım İstanbul, bu konuda eğitimli kadrosu ile sizlerin elini güçlendirecektir. Dilediğiniz şekilde ve aklınızdan geçen niteliklere sahip bir tasarım için, başvuru yapmanız faydalı olacaktır.

Tasarımı tamamladıktan sonra sıra içerik konusuna gelir. İçerik konusunun web tasarım seo uzmanlarına teslim edilmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü içerik yönetimi sadece sitenin içeriği ile ilgili bir kavram değildir. Ürün veya hizmet standartlarınızı, vizonunuzun ve misyonunuzun kullanıcılara, hedeflediğiniz doğrultuda anlatılması gibi kavramları da içeresinde barındıran geniş bir oluşumdur. Unutmamak gerekir ki, kendinizi ifade edebilmek için belki de ikinci bir şansa ya da yüz yüze iletişim imkanına sahip değilsiniz. Kullanıcı sitenize girdiği anda sizi ifade edebilecek tek şey içeriğiniz olacaktır. İçeriğiniz ne kadar güzel olursa, çerginizde yer alan yazılar, tanıtımlar, makaleler… vb. ne kadar özgün olursa ve ne kadar açık bir dille anlatım ifade ederse, kendinizi ifade edip, kullanıcıya kabullendirme ihtimaliniz o kadar yüksek olur. Ayrıca sek uyumlu yazılarla, arama motorlarında üst sıralarda yer alınabileceği de düşünülürse, altı çizilmesi gereken ve bu bilgiler doğrultusunda hareket edilmesi gereken önemli bir konudur.

İçerikten sonra ise son aşama olarak görsel tasarım gelir. Genel web tasarım, kullanıcıyı sitede tutacak olan kavramdır. Görsel tasarım ise ziyaretçinin tekrardan sitemizi ziyaret etmesine vesile olacak olan kavramlardan bir tanesidir. Görsel tasarım; genel tasarım ve içerik yönetimi kavramları kriterleri başarı ile yerine getirilirse, hedefe ulaşmak için son adım olarak görülebilir. Hedefe bir adım kala işi şansa bırakmamak için ise » kurumsal web tasarım uzmanları ile çalışmak sizlerin yararına olacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Ekleme İnternet Sitesi

Firma Ekleme İnternet Sitesi

Hile Nasıl Alabilirim?

Hile Nasıl Alabilirim?

Oyun Hilelerinde Lider Hizmet

Oyun Hilelerinde Lider Hizmet

Youtube’da Trend Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Youtube’da Trend Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir