EB-5 Yatırımcı Vizesi

EB-5 Yatırımcı Vizesi

EB-5 yatırımcı vizesi alarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırımcı ya da girişimci olarak çalışacak kişilerin başvuru yaptığı bir programdır.

EB 5 vizesi, yatırımcı vizesi olarak bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım yapmak veya girişimci olarak çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapması gereken bir programdır. ABD’de iş kurmak isteyen göçmen kişilere verilen bir vize türüdür. Bu vizeyi almak için en az 1.000.000 $ yatırım yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda Amerika’da yatırımcı veya girişimci olarak çalışacak kişilerin kâr amaçlı ticari bir işletmesinin olması gerekmektedir. EB-5 vizesini almak için uygun koşulları sağlayan kişiler bu vize türüne sahip olabilir. Ayrıca EB-5 vizesini almak isteyen kişiler için profesyonel bir hizmet almasını önermekteyiz. Bu sayede sorunsuz bir şekilde EB-5 vizesine sahip olunabilir. Amerika’da EB-5 vizesi ile yatırım yaparak daimi oturma hakkına sahip olabilirsiniz.

E2 Vizesi Nedir?

E2 vizesi nedir? ve E2 vizesi nasıl alınır? Öncelikle E2 vizesi yatırım vizesi olarak da adlandırılmaktadır. Günümüzde en yaygın alınan vize türüdür. Amerika’da yatırım yapmak için E2 vizesine başvuru yapılması gerekmektedir. Türkiye ile ABD arasında yatırım anlaşması bulunduğu için T.C vatandaşları bu vize türüne başvuru yapabilirler. ABD Ankara Büyükelçiliği ya da hem Türkiye hem de ABD’de bulunan Konsolosluklara başvuru yapılarak E2 vizesi alınabilir. Bu süreçte profesyonel bir hizmet alarak problem yaşamadan E2 vizesini alabilirsiniz. Aynı zamanda E2 vizesini alan yatırımcılar ABD’de yaşamak için Green Card’a başvuru yapabilir.

Green Card, daimî ikamet kartıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde hem çalışmak hem de ikamet etmek isteyen kişilerin başvuru yaptığı bir karttır. Rengi yeşil olduğu için “Yeşil Kart” olarak adlandırılmaktadır. Yeşil karta sahip olan kişiler Amerika’da daimi ikamet imkanı elde etmiş olur. Green Card, Amerika’da nüfusu dengelemek için kullanılan bir yöntemdir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İş Yaşamınızı Kontrol Altında Tutun

İş Yaşamınızı Kontrol Altında Tutun

Geçerli Dillerden Biri Olan Rusça

Geçerli Dillerden Biri Olan Rusça

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.