Neden Kripto Para?

Neden Kripto Para?

Kripto para denildiğinde bugün akla her ne kadar bitcoin gelse de artık biliyoruz ki çok daha fazla sayıda kripto para değeri bulunuyor. Bu değerlerin birbirlerine kıyaslandığında piramidin en üstünde Bitcoin’i görmekteyiz. Ve tabii ki kripto para borsası, altcoinlerin üretilmesi gibi her türlü piyasa içi aktif eylemler aslında Bitcoin hareketi ile başlıyor.

Bitcoin hareketi demeyi neden tercih ediyoruz. Bugün artık salt bir yatırım aracı şeklinde kabul edilen ama anlamı bir nevi yapısöküme uğrayarak, bağlamından izole edilmiş olan Btc, sadece bir yatırım aracı değildir. 2008 ekonomik krizi ile birlikte bir grup kişiler tarafından yazılım teknoloji tarafından üretilmiş projedir.

BTC projesiyle birlikte, dünya genelinde Merkez Bankalarına hiçbir şekilde bağlı olmayan para birimi oluşturulması amaçlanmıştır. Dahası, çeşitli aracı kurumların tamamen aradan çıkarılarak sistemin sadece kullanıcılar tarafından sürdürülmesi hedeflenmiştir. Sistemde Merkez Bankaları yerine madencilik yapmakta olan üreticiler vardır. Madenciler de tek bir tane değil dünyanın her tarafında binlercedir!

İşte sizlere aslında ‘’Neden kripto para’’ sorusuna, kaçınılmaz olarak uğramak zorunda olduğumuz Blockchain teknolojisi üzerinden yanıt vermekteyiz. Bu teknoloji aslında kripto paraların üretimlerini, güvenilirliklerini desteklemekte, bitcoin exchange işlemlerinin kayıt altına alınarak garantiye almaktadır. Bu da günümüz bireyselleşmiş olan dünyanın artık belirli dinozorlaşmış kurumlarına bağımlı kalmamızın önüne geçmekte olan sigortalardandır. Bu yüzden kripto paralar artık yeni dönemin kaçınılmaz değerleri arasında yerini almıştır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En İyi Evden Eve Nakliyat Şirketleri

En İyi Evden Eve Nakliyat Şirketleri

Küslük ve Kırgınlıklar İçin Çiçek Seçimi

Küslük ve Kırgınlıklar İçin Çiçek Seçimi

Minör Para Birimi Nedir? Yatırımı Nasıl Yapılır?

Minör Para Birimi Nedir? Yatırımı Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.