Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Gelinlikler kesimi, deseni, motifleri, işlemeleri ve duvağının öneminin yanı sıra birçok modeldedir. Bunlar arasında; tül, dantel, balık, ipek, saten, askılı, straplez, askılı, kabarık, yarasa kollu ve A kesim gibi model ve kumaşlardan bahsedilebilmektedir. Ayrıca beğenilerin çeşitlilik profiline göre kemerli, kayık yaka, sırt dekolteli, sütyen yaka ve işli modeller de gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Sık Tercih Edilen Gelinlik Modelleri

Gelinlik tercih etme faktörlerinden en önemli başlık vücut tipi olmaktadır. Dolayısıyla uzun boylu ve zayıf bir gelin adayı ile orta boydaki gelin adayını tercihleri arasında farklar görünmektedir. Çünkü vücut tipine göre yakışan gelinlikler farklılıklar arz etmekte ve tercihler bu sebepten dolayı farklılık göstermektedir. Buna karşın yaygın biçimde görülen orta boy ve orta kilodaki gelin adayları A Kesim gelinlik modelleri seçilmektedir. Bunun sebebi ise, A Kesim gelinliğin özellikle göğüs kısmını toplayarak bel kısmını toplaması sebebiyle gösterilebilmektedir. Uzun boylu ve zayıf fizikteki gelin adaylarının tercih ettiği başlıca tip ise Balık model gelinlikler olmaktadır.

Abiyeler İçin Tavsiyeler

Eğer abiye moda renklerine uygun bir biçimde seçilmek isteniyorsa 2020’nin moda rengi olan yeşil tonlarında tercih edilebilir. Bu tercih 2020 ile sınırlandırılmak istenmiyorsa her zamanın rengi kırmızı da özellikle sarışın ve esmerler için seçilmesi gereken renklerden birini oluşturmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

2021 Kanvas Tablo

2021 Kanvas Tablo

Ev Tadilatı ve Dekorasyon Firması

Ev Tadilatı ve Dekorasyon Firması

Diş Buğdayı Partisi Nedir?

Diş Buğdayı Partisi Nedir?

Kına ve Düğün Bindallı Modelleri

Kına ve Düğün Bindallı Modelleri

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.