Estonya Vize İşlemleri

Estonya Vize İşlemleri

Estonya’ya gidecek olanların en çok sordukları soru Estonya vizesi nasıl ve nereden alınırdır. Vize başvurusu için Estonya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği aracı kurumlardan yapabilirler. Estonya, Schengen sözleşmeli ülkelerden biri olmaktadır. Bu sebeple yapacağınız seyahatte Schengen vizesi gerekmektedir. Schengen vizesine sahipseniz Estonya’ya giderken bu vizeyi kullanabilirsiniz.

Estonya’ya yapacağınız seyahat içi vize almanıza gerek kalmayan durumlar da mevcuttur. Hizmet pasaportu, diplomatik pasaport, özel pasaport sahibiyseniz 180 gün içinde, 90 güne kadar yapacağınız Estonya ülkesi seyahati için vize başvurusu yapmanız gerekmemektedir. 90 günden daha az süre kalmayı planlıyorsanız Schengen vizene başvuru yapabilirsiniz.

Estonya vizesi kaç günde ne kadar zamanda çıkar diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu süre genellikle 30 gün sürmektedir. Bu sürenin daha az olması için mümkün olduğunca evraklarınızı eksiksiz tamamlamanız gerekir. Evraklarınız eksiksiz olduğunda olası bir durumda ek evrak isteyebilirler ve bunun için ekstra zaman gerekebilir. Bu sebeple evraklarınızı hazırlarken hepsini tek tek kontrol etmeniz vize alma konusunda sizin için daha yararlı ve daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Endüstriyel Mutfak Gereçleri İncele

Endüstriyel Mutfak Gereçleri İncele

Baffle Tavan

Baffle Tavan

Mantolama Nedir?

Mantolama Nedir?

Kimler Mantolama Yaptırmalıdır?

Kimler Mantolama Yaptırmalıdır?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.