Cami Halısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cami Halısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cami halısı alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birincisi ilmek sayısıdır. Şöyle ki; Cami halıları metrekare başına ilmek sayısı ne kadar fazlaysa halı o kadar sık ve kaliteli demektir. Bir halı ne kadar sık olursa ömrü de o kadar uzun olur. Gevşek ilmekli halılar daha çabuk yıpranır ve eskir. Hatta yırtılma ihtimali bile olabilir. Bu sebeple seçerken mutlaka metrekare başına düşen ilmek sayısını saymanın ehemmiyeti büyüktür. Cami halısı fiyatları aslında ilmek sayısına göre belirlenir. İlmek sayısı arttıkça halının gramajı da artar. Gramajı arttıkça da fiyatı artar.

Yurt Halısı

Cami halıları yalnızca camiler için değil yurtlar için de üretilir. Üretilen yurt halısı modellerinin cami halısı modellerinden pekte farkı yoktur. Bu sebeple cami halısı üretim ve satışı yapan firmalardan kurs halısı bulmakta mümkündür. Duvardan duvara cami halısı döşer gibi, yurtlarda da alanın büyüklüğü fark etmeksizin döşeme ve montaj yapılır.

Halılar arasında kalite açısından en üst seviyede olan yün cami halısı modelidir. Bu halılar hem dokuları hem de sağlamlıkları açısından halı türleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Akrilik cami halısı, yün halı kadar kaliteli olmasa da yine de sağlam ve kullanışlıdır. Firmamız naturel cami halısı üretimi ve her türden ve desenden halı üretimi yapan bir firmadır.

Cami Halısı Modelleri

Cami halısı modelleri çok çeşit ve desene sahiptir. Seccadeli cami halısı eskiden daha çok kullanılan ama şimdilerde çok tercih edilmeyen bir modeldir. Çünkü göz yoran ve dikkat çeken desenleri sebebi ile diyanet işleri başkanlığı tarafından namaz kılanların dikkatini dağıttığı gerekçesi ile kullanımının azaltılması açıklaması yapıldı.

Bu sebeple bu model yerine saflı cami halısı modeli daha çok karşımıza çıkan bir model haline geldi. Bu model sadeliği sebebi ile çok beğenilirken, hem sade hem de şık bir model daha piyasaya sürüldü. Bu da göbekli cami halısı modelidir. Bu halı naif ve sade duruşu sayesinde çok beğenilen ve tercih edilen bir modeldir. Detaylı bilgi için https://www.saricahali.com.tr/ sitesinden destek alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yüksek Kalitede Ahşap Görünümlü Dış Cepheler

Yüksek Kalitede Ahşap Görünümlü Dış Cepheler

Endüstriyel Mutfak Gereçleri İncele

Endüstriyel Mutfak Gereçleri İncele

Baffle Tavan

Baffle Tavan

Mantolama Nedir?

Mantolama Nedir?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.