Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler

Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler

Çağımız modernleştikçe insanlarımız artık belli kalıpların içinde yaşamaktan vazgeçmeye başlamaktadır. Ülkemizde son yıllarda gelinen burun estetiği alanındaki gelişmeler estetik merkezlerinin hızla çoğalmasını sağlamaktadır.

Burun bir yüze şeklini veren orantılı olup olmamasıyla kişiyi etkileyen bir organdır. Özellikle gelişen ülkemizde her alanda hızla ilerleme sürerken burun estetiği alanında birçok burun estetik merkezi açılmıştır.

Sağlıklı olmayan bir burun başka sağlık problemlerine de yol açmaktadır. Dolayısıyla burun uçlarının ortasındaki kıkırdak dokunun ilerlerken kemiğe dönüşmesi ve burunun görünen sırtındaki düz çizgiyi oluşturduğunu biliyoruz. Bu kemiğin sağa ya da sola meyil alarak devam etmesiyle burun sırtı kemerli, kambur, eğri bir görüntüye bürünerek yüz yapısının görünüşünü değiştirmektedir.

Estetik merkezleri burun estetiği konusunda başvuruda bulunan hastalara gerekli bilgiyi vermektedir. Hastalar uzman estetik cerrahı tarafından bilgisayarlı muayene edilmektedir. Yüz için en ideal burun modelini böylelikle modern ve teknolojik araçlarla tespit edebilmektedir.

Günümüzde burun estetiği oldukça fazla yapılmaktadır. Bu da estetik cerrahlarımızın ne kadar işinde başarılı olduklarının ispatıdır. Çünkü yapılan burun estetiği ameliyatları hep başarılı olduğundan dolayı insanlar da rahat bir şekilde güvenerek tedavilerini olmaktadır. Herkesin bu kadar çok talep göstermesi sayesinde de hastaneler olsun ve estetik merkezlerin de olsun artık burun estetiği tedavileri ve ameliyatları çok daha fazla yapılmaktadır.

Bir beden nefes alıp vererek hayatını sürdürür. Burun nefes alıp veren organımız olarak tüm vücudumuz için oldukça önemli bir organdır. Dolayısıyla sağlıklı burun yapısı olmayanların korkup beklemelerine artık gerek kalmamıştır. Gelişen teknolojinin en son halini kullanabile estetik cerrahları 3 boyutlu fotoğraflandırma ve bilgisayarlı ideal burun tespiti yapabilmektedir. Bilgisayarlı yüze uygun burun tespitiyle şematik olarak çizilen burun yüz ile bire bir orantıda olmaktadır. Bu nedenle burun estetiği olan hastaların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Burun estetiği olan hastalar 1 gün içinde taburcu olabilmektedir. Ayrıca ameliyat sonrası çok az ağrı olduğundan artık eskisi gibi estetik ameliyatlar ürkütücü olmamaktadır. Ameliyat öncesi olan rahatsızlıklar tamamen yerini sağlıklı ve yüze uyum sağlayan bir buruna bıraktığından burun estetiği olanların memnuniyetiyle burun tıkanıklığı, rahat nefes alıp vermekte zorlanan başka hastalarında burun estetik ameliyatlarına ilgisini artırmaktadır.

Sağlıklı yaşam olmazsa olmazlarımız arasındadır. Günümüzde ilerleyen teknolojinin tıp alanındaki gelişmeleri de aşikârdır. İnsan sağlığı için sürekli gelişime açık olan doktorlarımız, cerrahlarımız hep el ele hastalarına hizmet vermektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara İçmek Yasak mı?

Elektronik Sigara İçmek Yasak mı?

Spa Keyfi İsteyenlere Doğru Adres

Spa Keyfi İsteyenlere Doğru Adres

Diş Estetiğinde Hasta Memnuniyeti

Diş Estetiğinde Hasta Memnuniyeti

Sağlık Teknolojisinde Lider Site

Sağlık Teknolojisinde Lider Site

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.